Zakopane w jeden dzień – co zobaczyć?

Wycieczka do Zakopanego - widok na Tatry

Zakopane – nazywane stolicą Tatr – to miejsce, które można zwiedzać tygodniami. Jednak, jeśli jesteś w podróży biznesowej w Krakowie, to warto udać się tam choćby na kilka godzin. Podróż ze stolicy Małopolski do Zakopanego zajmuje ok. 2 godzin. Jaką trasę wybrać i jak zaplanować jednodniową wycieczkę do Zakopanego?

Zakopane w jeden dzień – co zobaczyć po drodze?

Jeśli zdecydujesz się na indywidualną wycieczkę do Zakopanego, to możesz poprosić o zatrzymanie się w kilku ciekawych miejscowościach. Kierowca często sam proponuje miejsca, które warto zobaczyć po drodze.
Pierwszym punktem wycieczki może być krótki postój w Chochołowie. W miejscowości tej znajduje się oryginalna XIX-wieczna drewniana zabudowa wsi. Chochołowskie chaty są jednym z najlepszych zabytków klasycznego stylu podhalańskiego, a miejscowość ta nazywana jest “żywym skansenem”.

Jeśli do Zakopanego udajesz się wiosną, to warto trochę zboczyć z trasy i zobaczyć Dolinę Chochołowską, która zasypana jest krokusami. Oczywiście Dolina Chochołowska o każdej porze roku wygląda pięknie, ale wczesną wiosną wręcz zachwyca.
Zanim wjedziesz do centrum Zakopanego, można zatrzymać się również przy słynnym Sanktuarium na Krzeptówkach. Drewniane elementy we wnętrzu sanktuarium zostały wykonane przez miejscowych górali, a architektura stanowi ciekawe połączenie tradycji i nowoczesności.

Atrakcje w stolicy Tatr

A co zwiedzać w samym Zakopanem, jeśli do dyspozycji mamy tylko ok. 8-10 godzin? Oto kilka naszych propozycji:

  • Spacer ulicą Kościeliską – to najstarsza ulica w Zakopanem, niezwykle ciekawa pod względem architektury. To właśnie tutaj możemy poczuć prawdziwy charakter Podhala. Pod nr 18 znajdziemy jedną z willi zaprojektowanych przez Stanisława Witkiewicza – Willę „Koliba”.
  • Kolej na Kasprowy Wierch – warto przejechać się jedyną w Polsce wysokogórską koleją linową i ze szczytu podziwiać zapierające dech widoki. Jeśli chcemy wjechać i zjechać kolejką, to na wizytę na Kasprowym Wierchu należy przeznaczyć niecałe dwie godziny. Sam wjazd trwa ok. 20 minut.
  • Kolej na Gubałówkę – drugą ciekawą koleją jest ta prowadząca na Gubałówkę. Jest to kolej linowo-torowa. Na Gubałówce czeka na nas wiele atrakcji, np. w sezonie letnim do dyspozycji mamy piaszczystą plażę z leżakami.
  • Spacer po Krupówkach – ulica przez Krakowian nazywana “Floriańską Zakopanego”, bo to właśnie tutaj tętni życie towarzyskie. Na Krupówkach znajdziemy wiele sklepów i restauracji. Po całodziennym wędrówkach warto udać się na Krupówki na kolację do jednej z klimatycznych restauracji.

Pomysł na relaks

Zakopane to jednak nie tylko zabytki i rozrywki komercyjne. Miejscowość ta przygotowana jest do przyjęcia nawet najbardziej wymagających turystów. Jeśli masz ochotę na relaks i trochę lenistwa, to możesz udać się do jednego z tatrzańskich spa i wprost z basenu podziwiać górskie krajobrazy.

Przejazd na jednodniową wycieczkę do Zakopanego z Krakowa realizujemy prestiżowymi samochodami Vip Taxi, w tym Mercedesem W221 klasy S. Do dyspozycji naszych klientów pozostaje zawodowy kierowca. W cenie wycieczki zawarte są następujące usługi: przejazd samochodem z klimatyzacją, ubezpieczenie, koszty paliwa, czekanie na klienta, odbiór i dowóz do hotelu.