Wesele w Krakowie – najpiękniejsze kościoły, sale ślubne i najlepsze auto do ślubu

Dorożka czy auto do ślubu

Gdzie najlepiej urządzić ślub w Krakowie? Które miejsce wybrać, by cieszyć się później najpiękniejszymi zdjęciami? Które kościoły są w Krakowie najmodniejsze na ślub? Jakie auto do ślubu będzie najlepsze?

Najpiękniejsze kościoły w Krakowie na ślub

Kraków to ponad 100 kościołów. Mimo tej ogromnej liczby, miejsce na ślub w niektórych z nich trzeba rezerwować z 2-3 letnim wyprzedzeniem. Jakie kościoły warto wziąć pod uwagę, planując ślub?

Choć gust to sprawa sporna i indywidualna, w Krakowie znajdziemy kilka kościołów, które zachwycają stylem i wyglądem. Warto pamiętać, że w pewnym sensie wybór konkretnego miejsca będzie dyktował nam cała oprawę ślubu. O ile bowiem dojazd na ślub w kościele Mariackim dorożką będzie wyglądał tradycyjnie, o tyle takie „auto” do ślubu w nowoczesnym kościele św. Jana Kantego w Bronowicach będzie wyglądało nieco kuriozalnie. Najlepsze auto do ślubu to takie, które będzie dopasowane do stylu kościoła i otaczającej go scenerii. Trudno zatem jednoznacznie powiedzieć, że najlepsze auta ślubne to zawsze stylowe limuzyny czy samochody retro, bo zależy to od tego, gdzie ów ślub organizujemy. Oczywiście najlepsze auta ślubne muszą też pasować do sali weselnej. Jakie zatem mamy możliwości?

Ślub barokowy i auto do ślubu

Idealny dla osób ceniących przepych i bogactwo ornamentów. Do barokowych kościołów (np. Św. Anny czy Piotra i Pawła) pasuje bardzo strojna, bogata suknia i Mercedes do ślubu. To wybór stylu, który wyraźnie mówi o tym, że to najważniejszy dzień naszego życia, na którym nie zamierzamy oszczędzać.

Ślub nowoczesny – jakie najlepsze auto do ślubu?

Krótka suknia ślubna w nietypowym kolorze? Ceremonia na łonie natury czy w ultra nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni? Takie fantazje też można w Krakowie zrealizować. Najbardziej nowoczesne pod względem architektonicznym kościoły w Krakowie to zdecydowanie kościół św. Antoniego Padewskiego, św. Brata Alberta czy kościół św. Józefa w Nowej Hucie. Do nowoczesnego kościoła pasuje nowoczesny samochód – np. Lamborghini. Są one jednak bardzo niewygodne przy wsiadaniu i wysiadaniu, dlatego nierzadko lepszym pomysłem będzie Mercedes do ślubu udekorowany kwiatami w kolorze sukni bądź nieco bardziej ekstrawaganckimi dekoracjami.

Ślub romantyczny z Mercedesem

Mały, romantyczny kościółek i prawdziwie rodzinna ceremonia? Taka oprawa wymaga eleganckiego samochodu (np. Mercedes), pięknego bukietu i zjawiskowej sukni ślubnej. Romantyczny ślub można zrealizować w takich miejscach jak Kościół Św. Krzyża, św. Idziego, Franciszka Salezego, św. Bartłomieja, czy św. Benedykta na Wzgórzu Lasoty. Mercedes do ślubu z dekoracją z róży bądź lilii będzie tu idealnym uzupełnieniem.

Popularne i modne miejsca na ślub w Krakowie

Zdecydowanie najwięcej osób pyta o ceremonię w kościele Najświętszej Marii Panny, czyli w kościele Mariackim. Ze względu na niezwykłą lokalizację i okazały, prestiżowy wygląd cieszy się on największą popularnością, choć przesąd mówi, że pary, które wzięły ślub w tym kościele nie zawsze czeka dozgonny związek. Do ślubu w tak prestiżowej lokalizacji nie można pojechać zwykłym samochodem, więc sprawdzą się przede wszystkim modele luksusowe lub dorożka.

Prestiżowa jest też Katedra na Wawelu, gdzie można urządzić iście królewski ślub. Otoczenie zamku i królewskich ogrodów daje też niezwykłą wręcz scenerię do zdjęć. Tutaj najlepsze auta ślubne – poza nowoczesnymi limuzynami klasy S, mogą też być autami zabytkowymi, które wpiszą się w scenerię okolicy.

Niezależnie jednak od tego, czy wybierzecie Państwo modny kościół w okolicy Rynku Głównego czy parafię położoną nieco dalej, która zachwyci was wnętrzem czy klimatem, zawsze niezawodnie idealne auto do ślubu to nasz Mercedes!