Jak udekorować auto na ślub

Auto do ślubu - Mercedes

Klasycznie, nowocześnie, nietypowo? Jak udekorować auto na ślub? Jakie kwiaty wybrać i na co zwrócić uwagę przy dekorowaniu auta? Czy bez obaw można wybierać żywe kwiaty, czy też lepiej postawić na sztuczne?

Co można udekorować w samochodzie do ślubu?

Tradycyjnym elementem, który podlega dekoracji podczas przygotowywania auta do ślubu jest przednia maska samochodu, tablice rejestracyjne oraz klamki drzwi pojazdu. Niekiedy dekoruje się jeszcze tylną maskę oraz dach pojazdu.

Awangardowym rozwiązaniem są dekoracje asymetryczne, które przechodzą przez całą długość auta – w tym również przednią szybę. Przy tego typu dekoracjach trzeba pamiętać, by kierowca miał zachowaną pełną widoczność.

Kwiaty do auta na ślub – żywe czy sztuczne?

Nieodzownym elementem dekoracji auta do ślubu (i to zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wydaniu) są kwiaty. Czy lepiej wybrać kwiaty sztuczne czy żywe? Teoretycznie wydaje się, że znacznie sensowniejszym rozwiązaniem byłyby kwiaty sztuczne. Nie stracą na urodzie i łatwo je przymocować do auta nawet przyssawkami. Niestety wiele dekoracji z kwiatów sztucznych wygląda nieco plastikowo i to, że nie jest to żywa wiązanka jest zauważalne. Na takie rozwiązanie warto się zatem decydować wtedy, kiedy wiemy na pewno, że dekoracja z kwiatów sztucznych będzie wyglądała profesjonalnie i naturalnie.

Na tle czarnego lakieru pięknie prezentuje się każdy kolor kwiatów

Na tle czarnego lakieru pięknie prezentuje się każdy kolor kwiatów

Jeśli wybieramy kwiaty żywe, to przygotowanie dekoracji koniecznie trzeba zlecić profesjonalnej kwiaciarni. Najlepiej takiej, która w tej kwestii ma doświadczenie i odpowiednio przygotuje wiązankę na gąbce oraz zabezpieczy ją tak, by kwiaty wyglądały pięknie przez cały dzień (a karoseria nie uległa uszkodzeniu). Dzięki nowoczesnym metodom pielęgnacji kwiatów można bez obaw zdecydować się na kompozycje z żywych kwiatów, która nie straci urody przez cały dzień.

Jak udekorować auto na ślub klasycznie?

Bukiet (lub kilka mniejszych bukiecików) to najbardziej typowa dekoracja auta na ślub. Kwiaty do dekoracji dobiera się pod kątem bukietu Panny Młodej i dodatków kolorystycznych wykorzystywanych w kreacjach Pary Młodej. Kwiaty do auta powinny być albo takie same jak w bukiecie, a jeśli to niemożliwe, to maksymalniezbliżone kolorem i kształtem. Błędem jest np. wykonanie dekoracji z kwiatów orientalnych do klasycznego bukietu. Klasyczna dekoracja auta na ślub wykorzystuje takie kwiaty jak goździki, gerbery, róże. W autach sportowych najlepiej sprawdzą się bardziej egzotyczne gatunki – np. orchidee.

Jak udekorować auto na ślub – nietypowe dodatki

Poza klasycznym bukietem, szarfami i małymi wiązankami w klamkach, w nowoczesnych dekoracjach stosuje się również płaskie wzory z cienkich wstążek tworzące na masce wzór (np. serc) bądź napis, a także girlandy z kwiatów (nieco droższe, ale bardzo efektowne).

Do nietypowych dekoracji należą również pluszowe misie – dość kontrowersyjne i zazwyczaj wyglądające nieelegancko. Zdecydowanie nie nadają się do klasycznych aut typu Mercedes. Każdy nietypowy dodatek warto przemyśleć zarówno pod kątem stylu pojazdu, który dekorujemy, jak i rodzaju oraz formy kreacji weselnych Pary Młodej.